Śniadanie w łóżku i kokosowe tosty francuskie

 

Czasami tęsknię za całkowicie leniwymi dniami. Wiecie, takimi kiedy nie ma zupełnie nic do zrobienia, nie ma żadnych planów ani zobowiązań. Nic, tylko błogie lenistwo. Można by wtedy spać do nieprzyzwoicie późnej godziny, albo cały dzień czytać wciągającą książkę i zapomnieć do świecie dookoła. Dla niektórych takimi dniami jest weekend. Cóż, moje weekendy zawsze wypełnione są po brzegi planami kulinarnymi i przede wszystkim fotograficznymi. Na co dzień wychodzę i wracam do domu w szarości za oknem, więc weekendy to jedyny czas, kiedy mogę uczknąć odrobinę dziennego światła. Myślę, że ci z Was, który sami fotografują doskonale to rozumieją.

Staram się jednak, żeby weekendowe poranki były bardziej przyjemne. Daję sobie pospać odrobinę dłużej i wstaję z wizją jakiegoś pysznego śniadania. Na co dzień moje śniadanie to płatki owsiane (musli lub owsianka). Szczerze, przez pięć dni w tygodniu tak jem i kiedy mam wolne bez złamania tej rutyny się nie obędzie. Nie będę Wam wmawiać, że w weekendy jem śniadanie w łóżku. Chyba nigdy w życiu tak go nie zjadłam. Ale jak myślę o całkowitym lenistwie i dogadzaniu sobie to właśnie to przychodzi mi na myśl. Oczywiście idealnie jest kiedy ktoś inny przygotuje takie śniadanie dla nas. Wtedy wszystko smakuje sto razy lepiej. Nawet z pozoru zwykłe tosty francuskie.

 

Kokosowe tosty francuskie

4 kromki chleba tostowego
1 duże jajko
4-5 łyżek mleka kokosowego
1 łyżka cukru

olej lub masło do smażenia
ulubiony dżem do podania

 

Jajko roztrzepujemy z mlekiem kokosowym i cukrem. Na patelni rozgrzewamy olej, lub rozpuszczamy masło. Obtaczamy chleb w jajku i smażymy tosty na złoty kolor. Odsączamy z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym. Podajemy same lub posmarowane ulubionym dżemem. U mnie był to dżem malinowy.

 

 

Zapisz

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

admin

  • świetny pomysł na leniwe śniadanie w łóżku!

  • Pięknie wyglądają. Tosty francuskie, to zawsze dobry pomysł na leniwe śniadanie weekendowe 🙂

  • lubię takie łóżkowe leniwe śniadania:D

  • Śniadanie jak marzenie 🙂

  • Pysznie wyglądają 🙂 Mogłabym mieć podawane takie śniadania do łóżeczka :>

  • I tak można zaczynać każdy poranek! 😉

  • Bardzo mi się podoba ta „łóżkowa sesja”, zdjęcia wyglądają bosko 🙂