Najprostszy krem czekoladowy z awokado

zdrowy krem czekoladowy
awokado

Moje, skromne jeszcze chyba, życiowe doświadczenie podpowiada mi ostatnio jedną rzecz. Otóż najbardziej tęskni się za rzeczami, których akurat nie można mieć. Nie wiem dlaczego. Może w tym wszystkim chodzi o ten niesławny urok „zakazanego owocu”. Wiem tylko, że jeśli powinnam od czegoś trzymać się z daleka, to chce tego sto razy bardziej. Tak jest prawie ze wszystkim, także z jedzeniem.

Ostatnio odkryłam, że mój organizm nie toleruje laktozy, zwłaszcza tej z mleka. Nie byłam z tego powodu specjalnie smutna ani zła. Jeśli już, to cieszyłam się, że udało mi się tego dowiedzieć i teraz poczuję się lepiej. Ale wiecie co? Po jakimś czasie zaczęłam odczuwać ogromną ochotę na czekoladę. Jak nigdy dotąd. Przez większość czasu się kontroluję i potrafię sobie wytłumaczyć, że ta chwila przyjemności nie jest warta bólu, który pojawi się później. A ten ból to nie przelewki. Jakby ktoś zawiązał mi na brzuchu linę i powoli zaciskał ja coraz mocniej.
Można więc przyjąć, że najlepiej byłoby całkowicie unikać zagrożenia. Ala czasami ochota na czekoladę jest zbyt silna, żeby tak po prostu ją zignorować. I właśnie wtedy z pomocą przychodzi mi moje niedawne odkrycie, czyli dobrze już wielu osobom znany krem czekoladowy z awokado. Sama nie wiem dlaczego zrobiłam go dopiero teraz. Jest wspaniały, absolutnie genialny. Trzy proste i zdrowe składniki i mamy słoiczek pełen czekoladowej pyszności.

 

rozkrojone awokado
zdrowa Nutella z awokado
zdrowy krem czekoladowy z awokado
zdrowy krem czekoladowy z awokado
zdrowa Nutella

Krem czekoladowy z awokado

2 dojrzałe awokado
5-6 łyżek ciemnego kakao
2-3 łyżki miodu

Awokado obieramy dokładnie ze skórki, przekrawamy na pół i wyjmujemy pestkę. Dzielimy na mniejsze części i blendujemy na gładki krem. Można też bardzo dokładnie rozgnieść je widelcem. Dodajemy kakao i miód i delikatnie mieszamy aż całość połączy się. Przekładamy do słoiczka i przechowujemy w lodówce do tygodnia czasu.

Chocolate avokado spread

2 ripe avocados
5-6 tbsp dark cocoa powder
2-3 tbsp honey

Peel avocado, cut in half and remove stone. Divide into smaller pieces and blend until smooth. If you don’t have a blender, you can mash it with a fork. Add cocoa powder and honey and mix well until fully combined. Place in a jar and keep in a fridge up to a week.

 

 
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

admin

 • samo awokado nie do końca mi smakuje, ale w postaci takiego kremu na pewno jest pyszne 🙂

 • Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia, szczególnie to tło 🙂

 • Anonymous

  Nie czytałem i nie będę czytał. Jeżeli już w tytule jest błąd, to reszta mnie nie interesuje.

 • Anonymous

  Spróbuj zastąpić miód bananem 🙂 Wtedy krem zyska zupełnie inną, cudowną, gęstą konsystencję 🙂

 • Smacznie 😉

 • w razie chęci na na czekoladę, to jest pełno, wegańskich słodyczy bez laktozy 🙂 w wielu sklepach są ciemne czekolady – same bądź z dodatkami (ostatnio wychaczyłam w lidlu ze skórką cytrynową i kandyzowanym imbirem), a w wielu sklepach sprzedają też kremy czekoladowe, czekoladowo-orzechowe, chyba najłatwiej dostępny jest w kauflandzie 🙂

  co nie zmienia faktu, że chętnie wypróbuję ten przepis :>>>

  • Właśnie ratuje się wyrobami bez laktozy jak już muszę, ale jednak staram się wykorzystać tę sytuację i ograniczyć wszystko co czekoladowe 🙂